Příběh o Frank

Narodil se v Groningenu

Jsme Frank. V roce 2004 jsme viděli světlo. Byli jsme založeni na neobvyklém místě: studentský dům v klidném prostředí na zemi Groningen. Mladí a s nevyčerpatelnou zvědavostí jsme si položili nekonečné množství otázek. Proč vlastně musíš jít do obchodu, abys něco koupil? Proč jsou v obchodě tak málo možností? A proč musíte cestovat po celém světě a najít skutečně jedinečný dar?

Určeno a ambiciózní

Vzali jsme první dětská schodiště u věže Martini v Groningenu, ačkoli už jsme měli pocit, že máme celý svět u nohou. Doslova. Podlaha naší ložnice byla pokryta starožitnými mapami světa, přestože jsme mezi našimi učebnicemi a prádlem neměli žádný prostor. V rohu byla nahromaděna sbírka globů, které trpělivě čekají na zakoupení zákazníků. Jednou jsme obdrželi objednávku. Pro každou objednávku jsme vzali svět do našich rukou, umístili jej do krabice a vyrazili na vlak, aby ho osobně doručil zákazníkovi.

Vyrostl v Nizozemsku

Náš nápad byl solidní a rychle rostli. Vzhledem k tomu, že jsme stále rostli, byla většina našich dětských let věnována stěhování do větších prostor. V roce 2006 jsme se přestěhovali do naší první kanceláře v Donderslaan. Otočnou toaletu jsme proměnili v mini-skladu pro naše mini-glóby. Měli jsme (a přesto máme!) Ostré oko pro jiné speciální produkty. Díky zbrusu novému dalekohledu jsme zítra zírali, zatímco jsme nasměrovali naše dalekohledy k daleko vzdálené budoucnosti. Jen jsme se nedívali do dálky: oko pro detail bylo pro nás stejně důležité. Nově příchozí mikroskopy to dokonale vyhovovaly. Ale stále jsme rostli a v té době byla naše kancelář příliš malá. Tak jsme opustili Donderslaan.

Dohlížím na příležitosti, druhá na detaily

Naštěstí Ulgersmaweg nám nabídla spoustu otevřeného prostoru. Naplňovali jsme nové ústředí s věcmi, které si dali dovnitř a kolem domu: věšáky, poštovní schránky a hodiny. Lidé z celé země se nám podařilo najít nás. Milovali jsme Holandsko a Nizozemsko, které nás milovaly zpět, ale měli jsme hlad. Na našich kolech (nejnovějším přírůstku) jsme jezdili na hranici, abychom se prohlédli přes oplocení u našich belgických sousedů. Jakmile jsme tam obdrželi srdečné přivítání od našich sousedů.

Vyrostla a byla připravena prozkoumat svět

Již jsme opustili naše dospívající roky a Belgie se stala druhým domovem pro nás. Ve všech obchodech, které začínáme v Nizozemsku, začínáme i v Belgii. Kromě toho jsme opatrně poznali Anglii a Dánsko. Jako mladí dospělí jsme nebyli dost růst: jsme se stěží dokončili stěhování někde jinde a my bychom už měli začít hledat jinde.

Nic se nezměnilo, stále máme svět u nohou

Pomalu se stáváme plnohodnotnými dospělými, ale máme ještě dlouhou cestu. A není důvod, aby se to stalo příliš brzy. Nejdůležitější věcí je, že vždycky zůstáváme na srdci toto zvědavé, pozorné dítě. Dolů k zemi a realistické (protože jsme z Groningenu), ale stále s otevřeným pohledem na svět kolem nás. Nevěříme v hranice a vidíme pouze příležitosti. To je to, co nás dostalo, kde jsme dnes. A co svět, který jsme měli u nás v roce 2004? Je to stále tam, je to jen to, že naše nohy se zvětšily.